Antik Hotel Sofia Litomyšl

+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod
Lidická 113/1, Litomyšl 57001

Antik Hotel Sofia je umístěn v prvorepublikové vile, jejíž prostory jsou opravené s citem k původním materiálům, v souladu s duchem doby, s citlivým přístupem a s úctou k věcem minulým. Uměleckou atmosféru hotelu navozují originály děl na pokojích, chodbách a v prostoru galerie. Atmosféru umocňují sochy umístěné na zahradě a v altánu.Hotel má k dispozici 6 apartmánů a 4 pokoje, které jsou situovány ve třech patrech nově zrekonstruované budovy. Celková kapacita hotelu je 32 osob. Hosté mohou využít přilehlou zahradu s venkovním posezením a zahradní altán s krbem. Součástí hotelu je restaurace, bar, galerie a obchod uměleckých děl.
Parkování je zajištěno přímo v oploceném areálu hotelu.

 • Internet
 • Snídaně v ceně
 • Parkování
 • Domácí mazlíčci

Antik Hotel Sofia Litomyšl On-line rezervace

Rychlá rezervace

Zadejte prosím datum příjezdu a odjezdu pro zobrazení cen

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Typ pokoje Kapacita pokoje
Dvoulůžkový
Jednolůžkový
Suite-apartmá

Ceny ubytování můžeme zobrazit až po zadání konkrétního data příjezdu a odjezdu. Zadání můžete provést kliknutím zde.

Antik Hotel Sofia Litomyšl Pokoje

Interiéry pokojů jsou originálně barevně laděné a vyzdobené živými květinami, které dodávají tomuto útulnému prostředí ráz domova. Komfortní pokoje mají vstupní předsíň a vlastní sociální zařízení s vanou nebo sprchovým koutem. V celém objektu je volně dostupné bezdrátové připojení k internetu. Tři apartmány jsou navíc rozšířeny o balkon s výhledem do zahrady.

Využít můžete služeb recepce, která nabízí možnost zakoupení nápojů, dárků a drobných potřeb. Využít zde můžete také telefon a fax. Mezi další služby hotelu se řadí květinová služba, praní a žehlení prádla, pronájem výstavních ploch v galerii, zajišťování svateb, pořádání výstav a vernisáží, hudební produkce pro oslavy apod.

Antik Hotel Sofia Litomyšl Gastronomie

Snídaně jsou podávány od 7 do 10 hodin. Stravování je možné také formou polopenze či plné penze. Vedle českých jídel si pochutnáte také na bulharských specialitách. Pro skupiny lze uspořádat večery s kávou, bulharské speciality a zahradní party.
Příjemné posezení nabízí zahradní terasa a bar, kde kromě denní nabídky kávy a nápojů lze na objednávku připravit menu, míchané nápoje a moučné deserty pro Vaše rodinné oslavy nebo firemní večírky.

Antik Hotel Sofia Litomyšl Recepce

6.00 - 22.00 / personál v dosahu non stop /


Čas příjezdu: od 14:00

Čas odjezdu: do 10:00

Ubytování přijímá platbu těmito kartami

 • Visa
 • Visa Electron
 • Maestro
 • EuroCard/MasterCard
 • American Express
 • Diners Club
 • Diners Club Enroute
 • Diners Club Carte Blanche
 • JCB

Antik Hotel Sofia Litomyšl Dostupnost

autobus a vlak veměstě, místní doprava až před hotel

Antik Hotel Sofia Litomyšl Okolí

Hotel se nachází v blízkosti historického centra Litomyšle, kde se nachází krásné renesanční domy, galerie, regionální muzeum, řada restaurací a kino.
Nenechte si ujít prohlídku skvostného renesančního zámku, čtyřkřídlé stavby s arkádovým nádvořím, psaníčkovým grafitem a bohatými štíty, který byl v roce 1999 zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.
Ve městě je Vám dále k dispozici sportoviště, tenisové kurty a koupaliště.

Antik Hotel Sofia Litomyšl Speciální akce a slevy

výstavy a vernisáže v hotelové Galerii Sofa


posezení v atraktivním prostředí hotelového zahradního altánu spojené s nabídkou bulharských specialit


grilování v altánu - zahradní krb


zahradní otevřená párty


akce na klíč, svatby od A po Z, rodinné oslavy


prostory pro přednáškya přátelská setkání

Antik Hotel Sofia Litomyšl Další informace

hotelový obchod Antik - sklo, porcelán, sochy, obrazy.Hotelový obchod Antik vznikl jako reakce na potřeby nejen klientů u nás ubytovaných, ale i turistů navštěvujících naši Galerii. Litomyšl jim totiž nenabídne to, co mohou nalézt u nás : de facto permanentně otevřený obchod se sklem (oblibě se těší především broušené soupravy a vázy), porcelánem, drobnými starožitnými předměty či soškami. Nabídku obchodu Antik samozřejmě doplňuje možnost zakoupit si obraz ať už z právě aktuální výstavy nebo z obrazů vystavených ve vestibulu hotelu, na chodbách, a v pokojích (stálá výstava obrazů malířky Šárky Hrouzkové). Broušené sklo nabízíme od nápojového skla různých řad, mís různých designů a velikostí, i drobných dárkových předmětů. V naší nabídce najdete nejen drobné sošky, ať už porcelánové, mosazné nebo z bronzu, ale i objekty vhodné do větších prostorů a hal. Dřevěné a kamenné plastiky českých výtvarníků mohou ozdobit i Vaši halu či zahradu. V případě, že nebudeme schopni přímo splnit Vaše představy, zprostředkujeme Vám kontaktní návštěvu přímo v uměleckých ateliérech. hotelová Galerie Sofia - pravidelné výstavy a vernisáže GALERIE SOFIA Exkluzivita Galerie Sofia kromě jiného spočívá i v tom, že jako jediná soukromá galerie v Litomyšli je otevřena celoročně a funguje v případě zájmu i mimo otevírací dobu tzv. na zazvonění. V galerii jsou pořádány celoročně prodejní výstavy výtvarných děl, které jsou přístupny nejen hostům hotelu, ale též široké veřejnosti. Jako výstavní prostory jsou využívány i vnitřní prostory pokojů , apartmánů (stálá výstava děl Šárky Hrouzkové), vestibulu a chodeb, v neposlední řadě i nádherné prostory, které poskytuje zahrada a kamenný altán…Projevíte-li zájem o prohlídku výstavy paní Hrouzkové v interiérech hotelu,, je potřeba si předem domluvit termín návštěvy v recepci hotelu. GALERIE V ZAHRADĚ Veřejností hojně navštěvované vernisáže a doprovodné akce provázející některé expozice svědčí o tom, že si galerie od svého vzniku v roce 2002 už našla své místo v povědomí širokého okruhu příznivců a milovníků umění z Čech i ze zahraničí. Prostor „galerie v zahradě“ a zahradního altánu je využíván k instalaci soch a ostatních objektů určených k presentaci výtvarníků. Je využíván od jara do podzimu, některé vystavené objekty je možno shlédnout i v zimním období.

Antik Hotel Sofia Litomyšl

Lidická 113/1, Litomyšl
Zobrazit celou mapu